Rekuperacja powietrza – system rekuperacji czyli tani odzysk ciepła z wentylacji Proventis Poznań

Firma Proventis istnieje w Poznaniu od 2008 roku. Jako firma z dziesięcioletnim doświadczeniem rzetelnie obsługujemy rynek budownictwa jednorodzinnego. W naszej kompleksowej ofercie znajduje się między innymi projektowanie oraz montaż systemów z odzyskiem ciepła z wentylacji oraz Gruntowych Wymienników Ciepła (GWC). Zajmujemy się też montażem rekuperatorów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu z naszym zespołem ekspertów – jesteśmy dostępni pod numerem telefonu (601 70 83 91) lub adresem e-mail (office@proventis.pl). Choć naszym głównym obszarem działania jest Poznań i województwo wielkopolskie, to podejmujemy się instalacji nowoczesnych mechanizmów wentylacyjnych na terenie całej Polski.

Profesjonalna rekuperacja powietrza – Poznań

Umożliwiamy Państwu wybranie idealnych systemów wentylacyjnych na miarę Państwa potrzeb, co pozwala na dopasowanie ich do oczekiwań klientów i różnych warunków pracy. Szczególną uwagę poświęcamy centralom przeznaczonym do domów jednorodzinnych, dbając o to, by były one nie tylko niezawodne i bardzo łatwe w montażu, ale przede wszystkim tanie w eksploatacji. Wdrażane przez nas nowe technologie służą ochronie środowiska, zapewniają poprawę zdrowych warunków życia oraz zdecydowanie obniżają koszty eksploatacji. Oto moc korzyści, które może Państwu przynieść rekuperacja powietrza!

System rekuperacji zapewni Państwu sporo korzyści

Zdajemy sobie sprawę, że dla każdego indywidualnego użytkownika najważniejsza jest funkcjonalność i łatwość obsługi centrali wentylacyjnej. Jeśli Państwo chcą, aby urządzenie nie tylko dostarczało świeże powietrze, ale również je ogrzewało, warto zdecydować się na montaż rekuperatora powietrza. Ten rodzaj centrali ma funkcję mechanicznej wymiany powietrza z jednoczesnym odzyskiem ciepła zużytego (dzieje się tak dzięki temu, że rekuperator jest wyposażony zarówno w nagrzewnicę, która ogrzeje powietrze, jak i chłodnicę, która je ochłodzi). Rekuperacja to naprawdę tania opcja odzysku ciepła!

Warto zdecydować się na centralę wentylacyjną najwyższej jakości. O ile te najprostsze zapewniają po prostu obieg powietrza, o tyle bardziej skomplikowane umożliwiają system rekuperacji, czyli oddawanie ciepła z uchodzącego z pomieszczeń powietrza świeżemu powietrzu, które do nich wpada. Oprócz wymiany powietrza udaje się w tym przypadku oszczędzić nawet do dziewięćdziesięciu procent jego ciepła. Warto podnieść swój komfort i wybrać jakość od Proventis!